Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje

wypadek, Kuźnica Żelichowska fot. JRG Trzcianka

Do tragicznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 123 w Kuźnicy Żelichowskiej. Samochód ciężarowy zderzył się z samochodem osobowym. Kierowcy osobówki nie udało się uratować.

Jak informuje KP PSP Trzcianka, wypadek miał miejsce 7 grudnia po godzinie 17.30.
– Do zdarzenia zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z JRG Trzcianka, OSP Kuźnica Żelichowska oraz OSP Krzyż Wlkp. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano uszkodzony budynek gospodarczy, w którym znajdowały się oba pojazdy – informuje mł. kpt. Damian Majewski z KP PSP Trzcianka. – Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz próbie dotarcia do kierującego znajdującego się w pojeździe przygniecionego przez samochód ciężarowy. Niestety, przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon przygniecionego mężczyzny.

Niezbędne okazało się wezwanie kolejnych zastępów strażaków, w tym Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „POZNAŃ-7” z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Poznaniu – do wyciągnięcia ciężarówki niezbędne były wyciągarki, ciężki żuraw hydrauliczny specjalistyczny dźwig o nośności 40 ton. Przy ich pomocy przystąpiono do odgruzowania obu pojazdów i wydobycia ich z zawalonego budynku.

W działaniach trwających ponad 10 godzin brało udział 12 zastępów PSP i OSP w sile 39 strażaków.

Podziel się:

Ostatnio dodane: