Ciężarówka wjechała w dom. Budynek został poważnie uszkodzony

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do nietypowego wypadku doszło w Ostrorogu w powiecie szamotulskim. Kierowca ciężarówki nie zabezpieczył swojego auta podczas rozładunku towaru – i samochód uderzył w dom. Budynek został poważnie uszkodzony.

Do wypadku doszło 27 kwietnia rano na ulicy Kapłańskiej w Ostrorogu, jak informuje portal „eszmotuly”. 25-letni kierowca ciężarówki zatrzymał auto, by rozładować towar, ale – jak ustalili wezwani na miejsce wypadku policjanci – nie zabezpieczył go odpowiednio i samochód stoczył się, uderzając w budynek mieszkalny.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ponieważ nikogo nie było w domu. Budynek jednak został poważnie uszkodzony i na miejsce wezwano pracownika Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, by ocenił stan budynku. Niestety, okazało się, że uderzenie ciężarówki naruszyło konstrukcję budynku i przebywanie w nim nie jest bezpieczne. Inspektor wyłączył więc budynek z użytkowania do czasu przeprowadzenia remontu.

25-letni kierowca został ukarany mandatem za niezabezpieczenie pojazdu i jego zły stan techniczny. Natomiast właściciel samochodu dostał mandat za to, że auto nie posiadało aktualnych badań technicznych. Na szczęście samochód był ubezpieczony i z tych pieniędzy zostanie opłacony remont uszkodzonego budynku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: