„Cicha noc” w wielu językach na Rynku Łazarskim w Poznaniu

fot. UMP

Już po raz ósmy chętni będą mogli zaśpiewać najpopularniejszą chyba kolędę świata „Cicha noc” w wielu językach. Tym razem poznaniacy i obcokrajowcy spotkają się na Rynku Łazarskim, a wspólne śpiewanie odbędzie się 16 grudnia o godz. 18.00.

Akcja rozpocznie się koncertem zespołu Gospel Joy, który zaśpiewa o godz. 17.30.
„Kulminacją wieczoru będzie wspólnie odśpiewać „Cichej nocy” przez mieszkańców, studentów i poznańska społeczność międzynarodową” – informują władze miasta, które są organizatorem akcji. – „W wydarzeniu weźmie udział także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Idea spotkania zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. „Cicha noc” jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów”.

Po śpiewaniu kolędy uczestnicy będą mogli posłuchać muzyki i potańczyć podczas Silent Disco oraz obejrzeć pokaz teatru ognia zatytułowany „Świąteczny rynek Łazarski”.

Akcja odbywa się w ramach Betlejem Poznańskiego i to ostatni weekend tej imprezy na Rynku Łazarskim – tutaj trwa ona do 18 grudnia. Warto więc zajrzeć na rynek, bo czeka tu odwiedzających sporo atrakcji: świąteczny jarmark z grzanym winem, Targi Sztuk Pięknych i spektakle teatralne dla dzieci.

Podziel się: