Ciało mężczyzny w parkowym stawie. Sprawą zajmuje się policja

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W stawie parku im. A. Mickiewicza w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono zwłoki około 70-letniego mężczyzny. Stan ciała wskazywał, że nie żył co najmniej od kilku godzin, więc strażacy odstąpili od reanimacji. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Służby od przechodnia otrzymały informację o zwłokach unoszących się na wodzie parkowego stawu w pobliżu wieży ciśnień 19 lutego około godziny 12.30, jak informuje portal „ostrow24 TV”. Przybyli na miejsce strażacy znaleźli ciało i wyciągnęli je z wody. Wezwano też karetkę, jednak po wyciągnięciu zwłok i ich oględzinach strażacy stwierdzili, że do śmierci doszło co najmniej kilka godzin temu, więc odstąpili od reanimacji.

Według informacji portalu już dzień wcześniej około godziny 17.30 okolicę sprawdzali policjanci – jedna z okolicznych mieszkanek wezwała policję, ponieważ usłyszała, że ktoś wzywa pomocy. Policjanci jednak niczego nie znaleźli.

Według wstępnej opinii służb na ciele nie było oznak przyczynienia się do śmierci mężczyzny osób trzecich, jednak prokurator zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok mężczyzny, by ustalić przyczynę zgonu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: