Chór Czarownic wydaje płytę. Pomóżcie!

– Chcemy wejść do studia, nagrać i wydać naszą pierwszą płytę. Wesprzyj nas! – apelują członkinie słynnego poznańskiego Chóru Czarownic.

O wydaniu płyty tego niezwykłego chóru mówi się od dawna. Materiał w zasadzie też jest gotowy od dawna – nikt, kto słyszał Czarownice na scenie, nie ma co do tego wątpliwości. Wystarczy przypomnieć, że pieśń Chóru Czarownic “Twoja władza” stał się nieformalnym hymnem Czarnych Protestów w 2016 roku w Poznaniu, był również śpiewany w innych miastach, m.in w Szczecinie, Gorzowie, Berlinie, Warszawie i wielu innych.

Jest już konkretny projekt, jak płyta ma wyglądać i brzmieć, jacy goście zostaną zaproszeni do współpracy. Problemem są jedynie pieniądze – by wejść do studia i nagrać utwory tak, jak powinny być nagrane, potrzeba 48 tysięcy złotych. Dotąd zebrano nieco ponad 5 tysięcy.

Czarownice proszą o pomoc wszystkich, którzy wspierają ich działalność, chcą mieć taką płytę i wierzą, że “chór Czarownic zmienia Polskę”, jak to napisał Adam Wajrak.

Przypomnijmy, że inspiracją do powstania chóru była historia pierwszej kobiety w Polsce oskarżonej o czary i spalonej na stosie na poznańskim Chwaliszewie.

W skład wchodzi zespół wokalny składający się z około 30 kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów, a akompaniują im awangardowi muzycy.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią, ale także z refleksją, autoironią i ponadczasową mądrością. To opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne leki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Wspomóc akcję można na portalu Zrzutka.pl.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze