Chór Czarownic w Poznaniu – koncert na Dzień Matki

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Z okazji Dnia Matki w Poznaniu po raz kolejny wystąpił Chór Czarownic. Emocjonalny występ zgromadził pełną salę publiczności.

„Występ chóru to spektakularna, gniewna klątwa rzucona na patriarchat (…) Podczas występów chóru publiczność spontanicznie wstaje i przyłącza się do śpiewu. Towarzyszą temu niezwykle intensywne emocje: poczucie wspólnoty, jednocześnie groza i nadzieja.” Agnieszka Graff, pisarka.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironią i ponadczasową mądrością. Występ wzbudza wśród widzów najwyższe emocje. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne lęki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Ze sceny popłynęły pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze. Po raz pierwszy w Poznaniu wystąpiła Anna Nosferati, grająca na gitarze basowej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: