Stanisław Gądecki fot. Silar

Chojna: Abp Stanisław Gądecki porównał apb. Jędraszewskiego do ks. Popiełuszki. Bo też jest prześladowany

“Dziś prorocy także są obrzucani błotem” – powiedział abp. Stanisław Gądecki w niedzielnym kazaniu na stadionie w Chojnie. Arcybiskup miał na myśli abp. Marka Jędraszewskiego, którego porównał go do księdza Popiełuszki.

Jak podaje “Głos Wielkopolskie”, arcybiskupowi Gądeckiemu chodziło konkretnie o słowa o “tęczowej zarazie”, których użył arcybiskup Jędraszewski podczas kazania z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jego zdaniem agresywna reakcja na to określenie jest tym samym, co reakcja na słowa proroków, na przykład Jeremiasza, a także dowodem na to, że i dziś prorocy są obrzucani błotem, gdy ośmielą się powiedzieć prawdę. Oczernianie takich proroków, by ich zdyskredytować i by nikt ich nie słuchał jest wypróbowaną metodą zamknięcia im ust – przykładem jest ksiądz Popiełuszko. Podobnie, zdaniem arcybiskupa Gądeckiego, postępuje się obecnie z arcybiskupem Jędraszewskim.

Tymczasem prorok – czyli arcybiskup Jędraszewski w tym przypadku – mówi to, co chce ludziom przekazać Bóg, a nie to, co chcieliby usłyszeć. Stąd tak gwałtowna reakcja na słowa “tęczowa zaraza”.

Arcybiskup mówił też o tym, że miłość do Boga oznacza wyrzeczenie się grzechu i zła oraz oczyszczenie duchowe człowieka. Jednak ludzie wierzący nie mogą nienawidzieć grzeszników, tych., którzy nie sprostali trudowi oczyszczenia, bo jest to sprzeczne z przykazaniem miłości, jakie przekazał ludziom Jezus Chrystus. Powinni jednak pokazywać, że stoją po drugiej stronie, stronie prawdy i miłości, stronie Chrystusa, a nie stronie grzechu i zła. Człowiek wierzący nie może być obojętny i nic nie robić, bojąc się, że zostanie uznany za fanatyka.

Głos Wielkopolski, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze