Chodzili po miejscowości i robili zdjęcia. Kim byli?

Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej fot. Starostwo Powiatowe

W Bieganowie pojawiło się dwóch mężczyzn robiących zdjęcia i chodzących po posesjach. Mieszkańcy uznali ich za oszustów, jednak Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej zapewnia, że mężczyźni rzeczywiście wykonywali swoje obowiązki.

Już wcześniej pojawiła się informacja, że mężczyźni są oszustami i żeby ich pojawienie się zgłaszać policji. Do starostwa zgłaszali się mieszkańcy pytając, czy urzędnicy z powiatu albo miasta zlecali komuś pomiar poziomu wód gruntowych albo napięcie prądu – bo właśnie pod takim pretekstem mieli się do mieszkańców powiatu zgłaszać obcy mężczyźni. Urzędnicy obu samorządów stanowczo zaprzeczyli, by wydawali zlecenie na takie prace, więc wniosek był jeden – chodzący po domach mężczyźni są oszustami i nie należy ich wpuszczać, tylko zawiadomić policję.

Na szczęście sprawa się wyjaśniła i – jak informuje Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej – to nie oszuści, a pracownicy warszawskiej firmy wykonujący swoją pracę.

„Pracownicy z firmy Perigeum Sp. z o.o. z Warszawy przy ul. Pańskiej 96, na terenie powiatu średzkiego wykonywali prace związane z pomiarem punktów osnowy wysokościowej” – wyjaśnia średzkie starostwo. – „Nie były to prace związane z pomiarem punktów wód gruntowych, czy też napięcia prądu, co zgłaszali pracownikom Starostwa Powiatowego mieszkańcy powiatu. W ramach tych prac pracownicy firmy Perigeum dokonywali pomiarów znaków wysokościowych na budynkach, sporządzając również dokumentację fotograficzną tego punktu. Dokonując ww. czynności zobowiązani byli do udokumentowania celu pomiaru”.

W komunikacie czytamy także, że starostę cieszy czujność mieszkańców i dbanie o wzajemne bezpieczeństwo, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie cenne.

Przypomnijmy, że miesiąc temu do podobnej sytuacji doszło w Kiszkowie i Łopiennie w powiecie gnieźnieńskim.  Tam również zachowujący się podejrzanie, jak uważali mieszkańcy – obcy robili zdjęcia posesjom. I również w tym przypadku okazało się, że nie byli to ani oszuści, ani forpoczta złodziei, tylko osoby jadące na spotkanie towarzyskie i historyk sztuki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: