zatrzymany fot. policja Jarocin

Chodzież: Złodziej i dwóch włamywaczy zatrzymani

Specjalizowali się w okradaniu domków letniskowych w całym powiecie – dopóki nie zatrzymali ich margonińscy i chodziescy policjanci.

Komenda Powiatowej Policji w Chodzieży ostatnio otrzymywała sporo zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach na terenie powiatu. Przestępcy kradli sprzęt RTV, sprzęt wędkarski, pompy, wiertarki, wiatrówki i silniki. Łącznie straty z powodu kradzieży oszacowano na 22 tys. zł. Sposób działania sugerował, że przestępstw dokonywała ta sama grupa sprawców.

I tak też było: policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 25 do 29 lat, którzy okazali się sprawcami włamań i kradzieży. 25-latek usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do domków letniskowych w gminie Margonin, a jeden zarzut dotyczył kradzieży na terenie gminy Szamocin. 29-latkowi postawiono trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, a ostatniemu z nich, także 25-latkowi, postawiono zarzut kradzieży.

Policjanci odzyskali sporą część skradzionych przedmiotów, które w najbliższym czasie wrócą do prawowitych właścicieli. Zatrzymani prawdopodobnie usłyszą też kolejne zarzuty – tym razem włamań do domków letniskowych na terenie Próchnowa i Laskowa oraz kradzieży rowerów w Ratajach.

KWP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze