zatrzymani fot. policja

Chodzież: Wyłudzili pieniądze i ostrzegli, żeby o tym nie rozmawiała, bo sprawa jest “śliska”

Do 67-letniej mieszkanki Chodzieży zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Kobieta przekazała mu ponad 60 tysięcy złotych.

Dzwoniący poinformował ją o rzekomej próbie włamania na jej konto bankowe, w związku z czym konieczne było jego zablokowanie, by udaremnić transakcję. Dodał, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiała, bowiem sprawa jest „śliska”, gdyż dotyczy korupcji w banku.

Wprowadzona w błąd kobieta przekazała telefonicznie wszystkie swoje dane, łącznie z hasłami do konta. Oszust, wykorzystując fikcyjną historię i łatwowierność kobiety spowodował, że ta zrobiła dwa przelewy na wskazane konto, a ponadto wypłaciła duża kwotę pieniędzy i w innym banku wpłaciła na podane konto. W ten sposób kobieta przekazała oszustom łącznie ponad 60 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustów, o wszystkim poinformowała chodzieską policję.

Policja w Chodzieży apeluje o rozwagę, czujność i ostrożność. Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne techniki psychomanipulacji, by wprowadzić w błąd daną osobę. Dlatego nie wolno nikogo obcego wpuszczać do swojego mieszkania, przekazywać pieniędzy, czy przelewać je na jakieś konto, a o wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję.

KPP Chodzież, el

Dodaj komentarz

avatar