Chodzież fot. UM Chodzież

Chodzież: Burza sparaliżowała miasto!

W Poznaniu zaledwie trochę pogrzmiało, ale za to nad Chodzieżą szalała w nocy prawdziwa nawałnica. – Zniszczenia są duże – napisał w nocy na FB burmistrz Jacek Gursz. I zwrócił uwagę, że alertu RCB przed nawałnicą nie było.

Burza rozpętała się nad miastem około godziny 18.00. Na Chodzież spadł dosłownie potop wody i grad – niektóre kulki lodu miały średnicę prawie 3 cm! Połamane konary drzew i całe drzewa zatarasowały ulice, uszkodziły kilka samochodów.

Opady zniszczyły uprawy na polach i w ogrodach, woda podmyła ulice i chodniki. Chodzież jest miastem malowniczo rozłożonym na wzgórzach i z nich w ciągu kilku godzin spłynęły na miasto hektolitry wody i błota. Woda podtopiła wiele domów.

Zniszczenia są duże, choć nawałnica trwała niespełna godzinę. Z burzą i jej skutkami burzy walczyło ponad 17 jednostek straży pożarnej, nie tylko z Chodzieży, ale też z sąsiednich powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego i wągrowieckiego. Strażacy odnotowali ponad 50 interwencji w samej Chodzieży. Na szczęście nie ma rannych,

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Malwa
Malwa

Jak nie ma rannych. Moje serce krwawi miałem ogród z kwiatami (lilie hortensje, rododendrony) i nimam nic! Ryczeć się chce.