Chciał tylko dostarczyć jedzenie. Dostawca pizzy usłyszał groźby?

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Śremscy kryminalni, wspólnie z policjantami Grupy Realizacyjnej oraz mundurowymi z prewencji zatrzymali trzech mieszkańców Śremu. Są podejrzani o stosowanie przemocy oraz groźby wobec dostawcy pizzy. Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

Do napadu doszło 16 września około godziny 20.00.
– Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że trzech nieznanych sprawców, bez powodu, groziło dostawcy pizzy, który przywiózł zamówienie do klienta – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie. – Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy bardzo szybko wpadli na trop napastników i jeszcze tego samego dnia, wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Realizacyjnej oraz mundurowymi z prewencji, ustalili i zatrzymali dwóch agresywnych mieszkańców Śremu. Mężczyźni byli nietrzeźwi. 48-letni śremianin miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, a 30-letni zatrzymany mieszkaniec Śremu miał prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia, 17 września, policjanci zatrzymali trzeciego podejrzanego – okazał się nim 41-letni śremianin.

– Z zebranego w sprawie materiału wynika, że agresorzy, na śremskim osiedlu Jeziorany, zachowywali się w sposób chuligański i bez powodu stosowali przemoc oraz groźby wobec dostawcy pizzy, który zaparkował samochód na parkingu przed blokiem i po prostu chciał dostarczyć zamówienie do klienta – mówi Ewa Kasińska.

Zatrzymani już usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Teraz staną przed sądem.

Źródło: KPP Śrem

Podziel się: