Centrum dla zwierząt ma być miejscem wyjątkowym na mapie Poznania. W zamyśle ma to być przestrzeń dla spotkań ludzi i zwierząt.

Przy ulicy Kobylepole powstanie przestrzeń do spotkań ludzi i zwierząt. Znajdą się tam nowoczesne i dobrze wyposażone wybiegi dla psów oraz sala treningowa. W centrum będzie można skorzystać z usług psiego fryzjera i umówić się z behawiorystą, a także adoptować psa czy kota ze schroniska.

– W Poznaniu poza naszymi wspaniałymi mieszkańcami żyją też zwierzaki – powiedział Tomasz Lewandowski, zastępca Prezydenta Poznania. – Za tej kadencji ich potrzeby zostały dostrzeżone. Na działce na ulicy Kobylepole oprócz schroniska planujemy stworzyć centrum dla zwierząt. Żeby pozyskać pieniądze na budowę rozpoczynamy zbiórkę na ten cel.

Wesprzeć ten projekt można na stronie www.centrumdlazwierzat.pl. Zebrane środki pozwolą na urządzenie wybiegów i sali treningowej, a także nowoczesne wyposażenie schroniska dla zwierząt.

Dodatkowo w październiku ma zostać uruchomiona aplikacja HauChat. Za jej pomocą będzie można porozmawiać z wybranym psem lub kotem. Użytkownik HauChat stanie się głównym bohaterem historii, a jego wybory (pozytywne lub negatywne) będą miały wpływ na dalszy przebieg konwersacji. HauChat poza rozgrywką będzie również pełnił rolę edukacyjną – wskaże opiekunom psów i kotów, jak należy postępować w codziennych sytuacjach.

Autor: mat.pras. UMP

Podziel się: