transport do Charkowa fot. J. Jaśkowiak FB

Od 14 marca magazyn darów na MTP w pawilonie 4, od ulicy Bukowskiej, będzie pracował krócej, bo od godziny 12.00 do 19.00. Dotąd był czynny od godziny 10.00. W soboty będzie można się do niego wybrać od 10.00 do 16.00.

Zmiana godzin otwarcia została dopasowana do potrzeb osób, które przywożą dary i tych, które je odbierają. Rano ruch jest najmniejszy, a zaczyna się około południa i trwa do wieczora. Poznaniacy przyjeżdżają z darami dla uchodźców zazwyczaj po południu, tak samo pojawiają się sami uchodźcy, którzy przychodzą wybrać sobie to, co jest im potrzebne. Dlatego zmieniono godziny otwarcia i od 14 marca magazyn będzie otwarty od 12.00 do 19.00, natomiast w soboty – od 10.00 do 16.00. Warto dodać, że do magazynu można dojechać samochodem od ulicy Bukowskiej, brama nr 6, a wolontariusze proszą o wcześniejsze zgłaszanie większej partii darów, by można było zamówić na MTP wózek widłowy.

Centralny magazyn prowadzi Caritas Poznań – na jej stronie i profilu facebookowym można znaleźć szczegółowe informacje na temat tego, co jest aktualnie potrzebne i dokąd jaką szykowane przez Caritas transporty humanitarne na Ukrainę. Jeden właśnie dotarł do Berdyczowa, a teraz jest pakowany kolejny, który pojedzie do bombardowanej Odessy.

Przypomnijmy, że po sąsiedzku, przy ulicy Bukowskiej 27/29 działa także miejski punkt pomocy – Poznań dla Ukrainy. Jest czynny od 10.00 do 20.00 i można tam przynosić żywność, środki higieny osobistej oraz ciepłe okrycia (np. koce) dla uchodźców z Ukrainy. Bieżące potrzeby punkt publikuje na swoim profilu Czuły Poznań na Facebooku.

Źródło: Caritas Poznań, UMP