Celtic Woman fot. Sławek Wąchała

Celtic Woman, czyli jak piękne dziewczyny z Zielonej Wyspy zdobyły Poznań

Celtic Woman Tworzą go cztery piękne dziewczyny. Trzy z nich śpiewają – Mairéad Carlin, Éabha McMahon i Megan Walsh, a Tara McNeill gra także na skrzypcach. Po raz pierwszy wystąpiły przed poznańską publicznością i zdobyły ją przebojowo!

Grupa funkcjonuje od 2004 roku. Wydała do tej pory trzynaście albumów, w tym między innymi „Celtic Woman”, „A Christmas Celebration”, „Lullaby”, „Believe”, „Emerald Musical Gems”, „Solo”, „Decade”, „Destiny” oraz „Ancient Land”. Ich twórczość sprzedaje się na całym świecie. Ostatni album Celtic Woman to „Ancient Land”.

Ten tytuł to również nazwa obecnej trasy koncertowej. Wydawnictwo zawiera 18 nowych utworów, w tym oryginalne kompozycje, takie jak: „Garden Of Eden”, „Be Still” czy instrumentalne „Love & Honor”., ale również irlandzkie piosenki tradycyjne, w tym: „Sive”, „Mna Na hEireann” , „Moorlough Shore” oraz kilka wersji współczesnych utworów, takich jak „Long Journey Home”, „Going Home” lub „Homeland”.

– Trzeba to zobaczyć! Oprócz nas, wystąpi również pełna orkiestra, zespół, mamy też bębniarzy, perkusistów, gitary, a także irlandzkie dudy i gwizdki! Mamy wspaniałych tancerzy i śpiewaków – zapraszała Tara McNeill przed koncertem. – .Całe widowisko jest naprawdę spektakularne, a my bierzemy udział w całej tej przygodzie i opowieści: tańczymy i śpiewamy.

Miłośnicy irlandzkich klimatów na pewno wyszli z koncertu usatysfakcjonowani: ukochana muzyka, tancerze i śpiew na niezwykle profesjonalnym poziomie. To zdecydowanie nie był zwykły koncert – to był cały spektakl. I zdecydowanie warto było go zobaczyć.

mat. org., Sławek Wąchała fot. Magda Zając, Sławek Wąchała

Dodaj komentarz

avatar