Cegielski wystartował w przetargu na wagony dla PKP Intercity

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski złożyła swoją ofertę w największym w historii Intercity przetargu na wagony – chodzi o budowę aż 300 nowych wagonów z możliwością poszerzenia oferty o dodatkowe 150.

Oferty otwarto 10 listopada i teraz PKP Intercity będzie oceniać i weryfikować złożone oferty, jak informuje Radio Poznań. Zgodnie z warunkami przetargu wagony mają jeździć z prędkością 200 km na godzinę, a PKP przeznaczyło na ich kupno 2 mld 844 zł – w przypadku zamówienia dodatkowych 150 kwota rośnie do ponad 4 mld zł.

FPS ma więc o co walczyć z konkurentem – a swoją ofertę złożyła też firma Newag z Nowego Sącza. Obecny przetarg to część strategii “PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”.
“Dzięki tym przedsięwzięciom, do końca obecnej dekady wszystkie pojazdy w flocie przewoźnika będą albo nowe, albo zmodernizowane, co zdecydowanie podnosi standard podróży kolejowych” – informuje FPS na swojej stronie. Właśnie w ramach tego programu FPS 26 października podpisała umowę z PKP Intercity na modernizację 32 wagonów.

“FPS (H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych) ma zaszczyt zajmować się modernizacją 26 wagonów serii Z1B drugiej klasy oraz 6 wagonów Z1B PRM, specjalnie dostosowanych do przewozu osób na wózkach inwalidzkich” – informuje spółka. – “Te pojazdy zostaną dostosowane do jazdy z prędkością do 200 km/h, co znacząco wpłynie na jakość i komfort podróży”.

Źródło: Radio Poznań, FPS H. Cegielski

Podziel się: