Swarzędz fot. UM Swarzędz

Cały Swarzędz idzie na wybory!

Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza, postanowił, że do projektu budżetu gminy na 2021 rok wprowadzona zostanie specjalna nagroda dla mieszkańców, którzy najliczniej wezmą udział w II turze wyborów Prezydenta RP.

Wysokość nagrody zależna będzie właśnie od frekwencji i wyniesie tysiąc złotych za każdy procent.
– Kwotę, która będzie wprost zależeć od Państwa aktywności w dniu wyborów, przeznaczymy na tworzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców terenu będącego w zasięgu tej jednej, „zwycięskiej” obwodowej komisji wyborczej – zapewnia burmistrz.

Oto apel burmistrza Mariana Szkudlarka:
“Czy 12 lipca pobijemy nasz rekord w wyborach prezydenta RP?
Szanowni Państwo! Przed nami, w najbliższą niedzielę, 12 lipca, niezwykle ważna II tura wyborów prezydenckich. Jej wyniki mogą na długi czas przesądzić o kształcie naszego kraju i w poważny sposób wpłynąć na życie każdego z nas. Dlatego udział w tych wyborach jest bardzo ważnym obowiązkiem i gorąco Państwa do niego zachęcam.

Już w pierwszej turze wyborów, 28 czerwca, uzyskaliśmy w naszej gminie bardzo wysoką frekwencję – aż 72,90 proc. W najbliższą niedzielę ten wynik może być jeszcze lepszy. W I turze wyborów najwyższą frekwencję (84,84 proc.) uzyskano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 24 w Zalasewie, najniższą natomiast – jedynie 51,25 proc. – w OKW nr 19 w Wierzonce. Mamy więc wielkie rezerwy i możemy pobić nasz rekord frekwencji!

Aby dodatkowo zachęcić Państwa do udziału w niedzielnym głosowaniu postanowiłem, że do projektu budżetu Gminy Swarzędz na 2021 rok wprowadzimy specjalną nagrodę dla mieszkańców, którzy najliczniej wezmą udział w II turze wyborów Prezydenta RP. Wysokość nagrody zależna będzie właśnie od frekwencji i wyniesie tysiąc złotych za każdy procent. Kwotę, która będzie wprost zależeć od Państwa aktywności w dniu wyborów, przeznaczymy na tworzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców terenu będącego w zasięgu tej jednej, „zwycięskiej” obwodowej komisji wyborczej.
Komisji w całej gminie Swarzędz mamy 24. W każdej może paść rekord, do każdego zakątka naszej gminy może trafić nagroda! Warto po nią sięgnąć, a przede wszystkim warto pójść do lokalu wyborczego i głosować!”.

UMiG Swarzędz, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze