Całe życie pomagał innym, teraz sam walczy z rakiem. I prosi o pomoc

Tomasz Pawlik fot. siepomaga

Glejak mózgu IV stopnia – z takim wrogiem walczy od kwietnia 2022 roku emerytowany policjant Tomasz Pawlik z Siedlca niedaleko Kostrzyna Wielkopolskiego. Całe życie służył innym – teraz sam prosi o pomoc.

„Tata – Tomasz Pawlik – służył jako policjant prawie 20 lat w Swarzędzu, a następnie w Środzie Wielkopolskiej do momentu przejścia na emeryturę” – opisuje jego córka. – „Brał udział w wielu przedsięwzięciach wspierających bezpieczeństwo mieszkańców. Jednym z projektów było wcielanie się w rolę oszustów (podczas odgrywania scenek oszustw) w akcji prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu w projekcie: „Bezpieczny Senior”. Swoją charyzmą zawsze zarażał wszystkich wokół siebie, a jak sam mówił, jego życiowym powołaniem była pomoc innym. Każde przedsięwzięcie jakiego się podjął kończyło się więcej niż powodzeniem, ponieważ potrafił dotrzeć do każdego uczestnika i wywołać uśmiech na jego twarzy swoim poczuciem humoru. Zawsze poświęcał się dla drugiego człowieka i był cenionym pracownikiem oraz przyjacielem. Niestety, dotknęła go straszna choroba, z którą nikt z nas i przyjaciół nie może się pogodzić…”.

„Tomek walczy z guzem mózgu, a my walczymy o niego i bardzo potrzebujemy Waszej pomocy!” – napisała żona i dwie córki Tomasza Pawlika na stronie zbiórki dla niego założonej na siepomaga. Bo po tylu miesiącach leczenia wiadomo na pewno, że jedyną szansą na leczenie Tomasza jest immunoterapia. Rodzina znalazła szpital w Kolonii, który podejmie się leczenia, ale to kosztuje 500 000 zł. Czas na zebranie tych pieniędzy jest do kwietnia, ale pieniędzy na koncie niestety, przybywa bardzo powoli. Czasu na ich zebranie nie jest zbyt wiele, bo zbiórka trwa do początku kwietnia. Pomóżmy Tomkowi zebrać pieniądze na leczenie!

Podziel się:

Ostatnio dodane: