Były poznański radny w zarządzie Warty Poznań

Marcin Kozubski, Bartłomiej Farjaszewski, Bartłomiej Ignaszewski, Krzysztof Sałajczyk fot. Klaudia Berda Warta Poznań

Bartłomiej Ignaszewski, do niedawna radny Poznania, który 1 maja zrzekł się mandatu – dołączył do zarządu Warty Poznań S.A. Pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju biznesu został Krzysztof Sałajczyk, a dyrektorem marketingu i komunikacji – Marcin Kozubski.

– Mając na względzie pozytywny wynik sportowy w obecnym sezonie oraz wyzwania stojące przed klubem w najbliższych miesiącach, postanowiliśmy wzmocnić klubowy dział administracji – mówi Bartłomiej Farjaszewski, właściciel Warty Poznań. – Wśród kluczowych wyzwań stojących przed Wartą Poznań znajdują się m.in. tematy infrastrukturalne, rozwój przestrzeni biznesowej czy konsekwentne prowadzenie działań wizerunkowych. Wierzę, że nowe osoby wniosą wiele dobrego do naszych działań i będą stanowiły wzmocnienie naszych struktur.

Zmiany zostały zatwierdzone 28 kwietnia, podczas piątkowego posiedzenia rady nadzorczej klubu. Oznaczają one m.in., że w skład zarządu klubu wchodzą obecnie trzy osoby: oprócz powołanego właśnie Bartłomieja Ignaszewskiego, są tam również dotychczasowi członkowie, Michał Wieczorek i Maciej Wojdyło.

Bartłomiej Ignaszewski ma 36 lat, pochodzi z Poznania, jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Do niedawna był poznańskim radnym i przewodniczył Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Przypomnijmy, że decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z marca 2022 roku stracił mandat, jednak nadal sprawował funkcję radnego, ponieważ zapowiedział odwołanie do NSA. 1 maja 2023 roku poinformował o złożeniu mandatu.

– Dołączenie do zielonej drużyny Warty Poznań jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i jeszcze większym wyzwaniem. Liczę na to, że swoją pracą będę mógł dołożyć cegiełkę w budowaniu tak wspaniałego i utytułowanego klubu – mówi Bartłomiej Ignaszewski. – Jako członek zarządu Warty Poznań będę odpowiadał, m.in. za tworzenie i realizacja strategii klubu w zakresie infrastruktury i inwestycji. Liczę na to, że swoją pracą przyczynię się do tego, że Warta znów będzie mogła rozgrywać swoje mecze ligowe w Poznaniu.

Nową twarzą w najstarszym klubie piłkarskim w mieście jest też Krzysztof Sałajczyk, który ma 37 lat i pochodzi z Raciborza. Ukończył studia na kierunku Psychologia w Biznesie na warszawskim Uniwersytecie SWPS oraz podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2018 roku wybrany osobowością roku w Kategorii Działalność Charytatywna oraz Społeczna na Śląsku, a zanim trafił do Warty Poznań – był prezesem Unii Racibórz.
– Od dziecka byłem związany ze sportem, kocham piłkę nożną i bardzo się cieszę, że mogę realizować swoją pasję w tak zasłużonym i cenionym klubie jakim jest Warta Poznań – podkreśla Krzysztof Sałajczyk. – Moim celem jest budowanie korzystnego klimatu wokół klubu, który ma być jeszcze bardziej atrakcyjny dla przedstawicieli biznesu.

Z kolei stanowisko dyrektora marketingu i komunikacji „Zielonych” objął 44-letni poznaniak, Marcin Kozubski, absolwent Politechniki Poznańskiej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, od blisko 20 lat związany z branżą reklamową i marketingową.

– Fascynuje mnie budowanie nowych marek, wprowadzanie ich na rynek, jak również strategie wzrostu – mówi Marcin Kozubski. – Z wielką radością i ogromnym entuzjazmem dołączam do Warty Poznań. Będę odpowiadał w klubie za opracowywanie i wdrażanie strategii marketingowych, budowanie i utrzymywanie pozytywnego wizerunku klubu, który nadal będzie podążał wytyczoną drogą podmiotu odpowiedzialnego społecznie. To dla mnie świetna okazja do wspierania sportowych ambicji Warty Poznań, a także możliwość zwrócenia uwagi na ważne tematy społeczne i ekologiczne.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: