Bus uderzył w drzewo. Dwie osoby ranne

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Na drodze z Klonówca do Leszna kierowca busa marki Mercedes Sprinter stracił panowanie nad pojazdem i w efekcie auto dwukrotnie uderzyło w drzewo. Kierowca i pasażer odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala.

Do wypadku doszło 31 sierpnia przed godziną 6.00 rano. Jak powiedziała portalowi “leszno24” Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca busa, prawdopodobnie z powodu samochodu jadącego z przeciwka jego pasem, bo wyprzedzał ciąg pojazdów, zjechał na prawe pobocze, by uniknąć zderzenia. Ale w efekcie stracił panowanie nad autem i zjechał na lewą stronę, gdzie najpierw uderzył czołowo w jedno drzewo, a później bokiem w drugie.

41-letni kierowca busa i pasażer auta odnieśli obrażenia i przewieziono ich do szpitala. Leszczyńscy funkcjonariusze zwracają się z apelem do wszystkich kierowców, by zgłaszali się, jeśli mogą udzielić jakichkolwiek informacji o pojeździe, który wyprzedzał auta na tym odcinku drogi.

Podziel się: