Buk: Mieszkańcy protestują przeciwko podwyżkom cen gazu. “Wielu z nas już teraz ma poważny problem, aby regularnie i terminowo opłacać rachunki za gaz”

Gmina Buk protestuje przeciwko drastycznej podwyżce cen gazu, którą zaserwowała firma G.EN Energia. “Wielu z nas już teraz ma poważny problem, aby regularnie i terminowo opłacać rachunki za gaz” – piszą mieszkańcy. Trwa zbiórka podpisów pod protestem.

Paweł Adam, burmistrz Buku, od początku października, czyli od czasu poinformowania odbiorców gazu od firmy E.EN Energia o podwyżkach, otrzymał już setki informacji od mieszkańców oburzonych podwyżkami sięgającymi 170 proc. Sytuację pogarsza fakt, że jeszcze niedawno władze gminy namawiały mieszkańców do przejścia na ogrzewanie gazowe, zapewniając, że będzie ono wygodniejsze, przyjazne dla środowiska i niewiele droższe niż ogrzewanie tradycyjne, na węgiel. Zdaniem burmistrza takie działania jak ta podwyżka sprawiają, że samorząd traci wiarygodność, choć przecież na podwyżkę nie ma wpływu i choć uderza go po kieszeni tak samo jak prywatnych odbiorców gazu.

Burmistrz jednak nie zamierza tak zostawić sprawy drastycznych podwyżek – i właśnie na targowisku w Buku rozpoczęło się zbieranie podpisów pod petycją mieszkańców przeciwko podwyżkom cen gazu. To jedno z wielu miejsc, gdzie petycję można podpisać: jest ona też wyłożona w holu Urzędu Miasta i Gminy Buk, siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Buku, siedzibie Biblioteki Publicznej w Buku oraz wszystkich filiach, holu Kina Wielkopolanin w Buku. W przyszłym tygodniu będzie ją można znaleźć także u sołtysów.

Listę do zbierania podpisów można także pobrać z naszej strony (“Aktualności”). W kolejnych dniach podpisy można także złożyć w jednostkach gminnych oraz u sołtysów.

Oto treść petycji:

“My, mieszkańcy Miasta i Gminy Buk wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec wprowadzonych przez firmę G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. przerażająco wysokich i drastycznych podwyżek cen gazu dla wszystkich grup odbiorców z terenu gminy Buk!

Gwałtowny wzrost cen za gaz przyczyni się do realnego zubożenia naszych gospodarstw domowych. Wielu z nas już teraz ma poważny problem, aby regularnie i terminowo opłacać rachunki za gaz, a co dopiero po otrzymaniu rachunku, naszym zdaniem po zawyżonych stawkach. Jak w takiej dramatycznej sytuacji przetrwać nadchodzącą zimę?

Dlatego My, niżej podpisani mieszkańcy Miasta i Gminy Buk, od spółki G.EN. GAZ ENERGIA domagamy się:
1. Natychmiastowego wycofania wprowadzonych z dniem 1 października br. podwyżek cen gazu, niesprawiedliwie i bezpodstawnie nam narzuconych.
2. Skorygowania wniosku taryfowego i wynegocjowania tym razem już urealnionych i społecznie akceptowalnych cen za gaz, które powinny być konkurencyjne i porównywalne do wysokości cen u innych dostawców w kraju.
3. Umożliwienie wszystkim grupom odbiorców na naszym terenie, swobodnego i realnego wyboru lub zmiany sprzedawcy gazu.

Chcemy żyć godnie i uczciwie, mieć wystarczające środki finansowe nie tylko na opłacenie rachunków za gaz, ale także na inne podstawowe i niezbędne do życia potrzeby! Czy oczekujemy zbyt wiele?”

Akcja zbierania podpisów w gminie Buk będzie trwać do dnia 20 października. Wówczas w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy, wyrażających swój sprzeciw, burmistrz Paweł Adam przekaże przedstawicielom spółki G.EN Gaz Energia protest, zaznaczając, że on sam również go popiera, jako mieszkaniec gminy i jako Burmistrz Miasta i Gminy Buk.

Źródło: UMiG Buk

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze