Budynek w Nieszawie zniszczony przez wichurę. Koło Gospodyń Wiejskich prosi o pomoc

pomieszczenie gospodarcze fot. UM Murowana Goślina

Budynek dopiero co został postawiony, gdy wichura, która 30 stycznia przeszła nad Nieszawą w gminie Murowana Goślina, dosłownie zmiotła go z ziemi. Koło Gospodyń Wiejskich prosi o pomoc:  nie ma ani budynku, ani pieniędzy, które wydało na jego budowę.

Budynek gospodarczy, w którym miał się mieścić między innymi garaż, został postawiony dosłownie kilka dni przed wichurą. Koło Gospodyń Wiejskich wybudowało że środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich LGD Kraina Trzech Rzek. Budynek nie był jeszcze odebrany ani ubezpieczony, a ponieważ zmiótł go wiatr razem ze sporą częścią nowiutkiego ogrodzenia, to teraz KGW nie może rozliczyć grantu.

Nie ma budynku postawionego za pieniądze z grantu – nie ma też pieniędzy, bo zostały wydane na budynek… Koło Gospodyń Wiejskich prosi o pomoc w wyjściu z tego impasu i założyło zbiórkę na portalu zrzutka.pl: „Odbudowa zniszczonego przez wichurę pomieszczenia gospodarczego”.

„Bardzo prosimy o pomoc, dobro wraca” – napisały gospodynie w opisie zbiórki. – „Razem odbudujmy pomieszczenie, które miało służyć mieszkańcom wsi Nieszawa”.

Źródło: UMiG Murowana Goślina