Budowa wodociągu na Jeżycach. Duże zmiany w organizacji ruchu!

roboty drogowe fot. ZDM

16 sierpnia rozpoczną się prace przy budowie przyłączy – kanalizacji i wodociągowego – na Jeżycach, w pobliżu skrzyżowania ul. Jackowskiego i Wawrzyniaka. Kierowcy w tym rejonie muszą się nastawić na zmianę organizacji ruchu i utrudnienia.

“Przez około tydzień zamknięty będzie przejazd fragmentem ul. Jackowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wawrzyniaka” – informuje Miejski Inżynier Ruchu. – “W związku z tym dwukierunkowy będzie odcinek ul. Wawrzyniaka od ul. Jackowskiego do ul. Szamarzewskiego oraz ul. Jackowskiego od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka. Objazd wyznaczono ulicami: Polną, Szamarzewskiego, Kraszewskiego i Bukowską”.

Podczas prac będzie także miejscowo zawężana jezdnia ul. Jackowskiego i ul. Wawrzyniaka w pobliżu skrzyżowania i konieczne będą czasowe zakazy zatrzymywania się pojazdów w rejonie prac. Dlatego kierowcy parkujący tam samochody proszeni są o wcześniejsze usunięcie aut z miejsc oznaczonych zakazem.

Możliwe są także niewielkie utrudnienia ruchu rowerowego i pieszego, a w przypadku powstawania zatorów w rejonie skrzyżowania ulic Jackowskiego i Kraszewskiego – może być wprowadzane ręczne kierowanie ruchem. Prace i utrudnienia w tym rejonie potrwają do 30 sierpnia.

Podziel się: