Budowa drogi rowerowej na Starym Mieście w Poznaniu. Będą zmiany w organizacji ruchu!

Garbary Estkowskiego fot. K. Adamska

22 sierpnia rozpoczną się prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Solnej na odcinku od Działowej do Kulasa. To oznacza zmianę organizacja ruchu, a dodatkowo także zwężenia jezdni na ul. Wolnica podczas prowadzonych prac nocnych.

Od czerwca wzdłuż Solnej trwa budowa drogi rowerowej po północnej stronie jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary i Wolnica do skrzyżowania z ul. Działową. Teraz rozpoczęły się prace przy dalszym odcinku trasy, do ul. Kulasa. “Miasto zdecydowało się skorzystać z prawa opcji uwzględnionego w przetargu” – wyjaśnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowa drugiego odcinka oznacza zmiany w organizacji ruchu od 22 sierpnia.
“Zamknięty zostanie prawy, skrajny pas ruchu (buspas) jezdni północnej ul. Solnej na odcinku od ul. Hejmowskiego do ul. Kulasa” – informuje PIM. – “Konieczne będzie też częściowe wyłączenie z użytkowania znacznej części chodnika po stronie tej stronie ul. Solnej. Zamontowane zostanie tam ogrodzenie budowlane, a obowiązkiem wykonawcy będzie utrzymanie tymczasowych ciągów pieszych podczas prac. Przewiduje się pozostawienie zjazdów z drogi na istniejące posesje. Czasowa organizacja ruchu zakłada także wyłączenie wjazdu w ul. Kulasa, w tym przejazdu rowerowego z ul. Kościuszki przez ul. Solną. W początkowej fazie prac wykonawca będzie starał się utrzymać przejazd i wjazd w ul. Kulasa możliwie najdłużej. Informacje o całkowitym wyłączeniu będą przekazywane z wyprzedzeniem”.

Dodatkowym utrudnieniem dla pieszych, rowerzystów i kierowców w tym rejonie miasta będzie fakt, że przez trzy noce prowadzone będą prace kanalizacyjne na wysokości placu Wielkopolskiego. Prace rozpoczną się w nocy z 22 na 23 sierpnia i zakończą w nocy z 24 na 25 sierpnia, a będą się odbywały w godzinach od 18.00 do 6.00 rano.
“W tym czasie na jezdni ul. Wolnica między ul. Św. Wojciech a Działową należy spodziewać się utrudnień w postaci zamykania i zawężania pasów ruchu” – podaje PIM. – “Przejazd będzie możliwy w obu kierunkach, ale jednym pasem”.

Na dzień ruch w miejscach wykopów będzie przywracany, jednak kierowcy będą mieli do dyspozycji nawierzchnię z kruszywa. Dlatego PIM apeluje o ostrożną jazdę i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Źródło: PIM

Podziel się: