Brutalne pobicie i rozbój. Policja zatrzymała trzech podejrzanych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Najpierw uderzyli go w tył głowy, a gdy się przewrócił – kopali po całym ciele i żądali pieniędzy. Tak wyglądał napad na 39-letniego mieszkańca Pleszewa. Trzej podejrzani zostali już zatrzymani i trafili na trzy miesiące do aresztu.

Pleszewska policja otrzymała zgłoszenie o pobiciu i kradzieży w sobotę, 26 listopada po godz. 23.00. Do zdarzenia doszło na ul. Bolesława Krzywoustego w Pleszewie. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i zastali tam 39-letniego mieszkańca Pleszewa oraz jego kolegę. Zostali napadnięci przez trzech mężczyzn.

„Jak ustalono, w momencie, gdy mężczyzna przechodził obok sklepu, został uderzony w tył głowy” – informuje KPP Pleszew. – „Uderzenie było na tyle silne, że 39-latek przewrócił się. Wtedy napastnicy zaczęli kopać go po całym ciele, a następnie zażądali od niego pieniędzy. Mężczyzna, w obawie o swoje życie, przekazał im gotówkę”.

Policjanci nie mieli problemu z ustalenie podejrzanych o ten czyn – zatrzymali ich kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Okazali się nimi mieszkańcy Pleszewa w wieku 26, 28 i 30 lat – wszyscy byli nietrzeźwi, mieli po 2,6 promila alkoholu w organizmie.

„Cała trójka doskonale znana jest organom ścigania” – informują pleszewscy policjanci. – „Wszyscy byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Odbywali w przeszłości karę pozbawienia wolności, a 26-latek działał w warunkach recydywy podstawowej”.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju. 29 listopada sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: