Dożynki Półko pod Bralinem fot. WUW

Bralin: III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

Korowód dożynkowy, targi lokalnej żywności i rękodzieła oraz atrakcje dla najmłodszych. Na Pólku pod Bralinem w samo południe rozpoczyna się III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”, w którym weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystości z udziałem premiera rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem, którą odprawi arcybiskup Stanisław Gądecki. Wcześniej, o godz. 10:15, premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystości otwarcia drogi Pisarzowice – Bałdowice – Słupia.

Po uroczystej mszy korowód dożynkowy na czele z premierem, władzami kościelnymi, przedstawicielami rządu i samorządu przy akompaniamencie orkiestry dętej przejdzie spod sanktuarium pod scenę, na której swoje umiejętności zaprezentują wielkopolscy artyści, a wszystkich przybyłych powita premier Morawiecki.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach wystawienniczych będzie można podziwiać dzieła kół gospodyń wiejskich – od koronek i haftów po pyszne ciasta i przetwory.

Uczestnicy będą mogli również obejrzeć prezentację obrzędu żniwnego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

el

Dodaj komentarz

avatar