sobota, 24 lutego, 2024

Brak pomysłów na weekend? Zobacz, co się będzie działo w Poznaniu

Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle ciekawie. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie części wydarzeń, które odbędą się na terenie Poznania.

Piątek – 2 lutego 2024

17:30 – Dziewczynka z zapałkami – artystyczni

Przygotujcie się na niezwykłe przeżycie podczas śnieżnej nocy, gdzie czarodziejski świat Andersena zagości na scenie. Interpretacja “Dziewczynki z zapałkami”, jednej z najbardziej poruszających opowieści autorstwa Hansa Christiana Andersena, zostanie zreinterpretowana przez kreatywny zespół artystów, tworząc niezapomniany spektakl.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

17:30 – Wstyd – komedia “Teściowie” w wersji teatralnej

Przygotujcie się na odkrywanie rodzinnych sekretów w takt weselnych przebojów! Komedia “Wstyd” autorstwa Marka Modzelewskiego, z reżyserią Wojciecha Malajkata. Odkryjcie, czy weselna zabawa bez ceremonii zaślubin może mieć miejsce!

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

18:30 – Dobrzy nieznajomi

Po jednej przełomowej nocy i niespodziewanym spotkaniu z enigmatycznym sąsiadem, Harrym (w tej roli Paul Mescal), życie Adama (w tej roli Andrew Scott), samotnego mieszkańca opuszczonego wieżowca w Londynie, ulega nieoczekiwanej transformacji. W miarę pogłębiania się ich więzi, Adam zaczyna być coraz bardziej pochłonięty przez powracające wspomnienia z dawnych lat, co skłania go do podjęcia decyzji o powrocie do rodzinnego miasteczka, w którym spędził dzieciństwo. Po przybyciu do domu, w którym się wychował, zaskakująco odkrywa, że jego rodzice (w rolach Claire Foy i Jamie Bella) są nienaruszeni przez czas, dokładnie tacy sami, jak w dniu ich zgonu trzydzieści lat wcześniej.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

19:00 – PIPPIN

Po zakończeniu edukacji, najstarszy potomek Karola Wielkiego powraca do królewskiego pałacu, paląc pragnieniem odnalezienia autentycznego szczęścia. W tym przełomowym okresie życia, opiekunem staje się Mistrz Ceremonii, osobowość o magnetycznym uroku, aczkolwiek o diabolicznym charakterze. Inspiruje on Pippina do podejmowania wyzwań w poszukiwaniu życiowego spełnienia. Bohater marzy o waleczności na polu bitwy, zaznaniu ziemskich przyjemności, a może nawet znalezieniu pocieszenia w religijnej wierze. Zastanawiamy się, w którą stronę zatoczy się spirala jego dążeń…

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

19:00 – WOYZECK

W niewielkiej społeczności dochodzi do zabójstwa wyjątkowo brutalnego charakteru, przez co pozorna harmonia małego miasta ulega rozbiciu. Szokujące odkrycie ciała Marii, matki malutkiego dziecka, wstrząsa mieszkańcami. Pierwsze podejrzenia kierują się ku Woyzeckowi, partnerowi ofiary. Jednakże, z biegiem śledztwa, prosta odpowiedź na pytanie o winowajcę wydaje się coraz bardziej skomplikowana. W miarę jak podejrzenia nabierają rozpędu i strach narasta, ujawniane fakty rzucają światło nie tylko na potencjalnego mordercę, ale także – a może nawet w pierwszej kolejności – na społeczne mechanizmy prowadzące do ucisku, który może popychać jednostkę do skrajnych czynów. Poszukiwanie sprawiedliwości okazuje się byc nierealne, a szlachetne intencje nieuchronnie prowadzą do destrukcji porządku społecznego.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

20:00 – OSIEMNASTKA POPARZONYCH KAWĄ TRZY

Grupa muzyczna “Poparzeni Kawą Trzy” obchodzi osiemnastolecie swojej działalności. Znakiem ich artystycznego dojrzewania są nie tylko imponujące osiągnięcia na scenie koncertowej, ale również ich utwory, które zyskały trwałe miejsce na radiowych listach hitów.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

Sobota – 3 lutego 2024

19:00 – Wieczór hiszpański z koncertem flamenco

Wieczór, w którym flamenco rozpali Wasze serca – namiętny, pulsujący rytmami i pełen wyrazistości. W ramach nowej serii kulturalnych spotkań w ArtDeko – Starołęka, wystąpi dla Państwa wybitny zespół polsko-hiszpański Los Payos. Flamenco ma niezwykłą moc wstrząsania emocjami widzów. Poruszające dźwięki muzyki, mistrzowska gra na gitarze, kolorowe kostiumy, a także dynamika i pasja tancerzy często wywołują głębokie wzruszenie i skłaniają do entuzjastycznych owacji na stojąco.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

Niedziela – 4 lutego 2024

10:30 – Ach te Koty

Pióra, błyszczące cekiny, iskrzący brokat i eklektyczna muzyka, która mieszanka wiele nieśmiertelnych gatunków muzycznych, przenosi publiczność do kultowych kabaretów i paryskich rewii. “Ach te Koty” to spektakl obfitujący w dziką zabawę sceniczna, która oczarowuje zarówno młodych, jak i starszych widzów!

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

17:30 – Analfabeci

Oto porywająca podróż przez labirynt skomplikowanych więzi panujących pomiędzy mężczyzną a kobietą, naszpikowana emocjonalnymi przeżyciami, humorystycznymi momentami oraz intensywnymi momentami zadumy. W ramach tej opowieści o mieszankach komediowych i dramatycznych aspektach życia, ujawnione zostaną sposoby, w jakie słowa mogą jednocześnie zadawać ból i oferować ukojenie, jak również wywoływać salwy śmiechu.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

18:00 – Don Kichot

Charakter, urok, mistrzostwo techniczne i obfity ładunek humoru – baletowe interpretacje przygód szlachetnego Don Kichota cieszą się niezmienną popularnością wśród entuzjastów sztuki tańca. Spektakl ten, zainspirowany wybitnym dziełem literackim, w nowej odsłonie choreografii autorstwa Michała Štípy, zabiera widzów do nasłonecznionej Hiszpanii. Tam śledzimy losy pięknej Kitri i jej zakochanego Basilia, którzy spotykają błąkającego się rycerza wraz z jego wiernym giermkiem.

Szczegóły można znaleźć tutaj (kliknij).

Oczywiście to tylko część z wydarzeń, które odbędą się w nadchodzący weekend. Pozostałe, tradycyjnie, można znaleźć w naszym kalendarzu.

Strona głównaPoznańBrak pomysłów na weekend? Zobacz, co się będzie działo w Poznaniu