Boże Narodzenie: Pijanych kierowców jest coraz więcej

kontrola fot. Policja
131 wypadków drogowych, śmierć 11 osób i obrażenia u 161, a także zatrzymanych 345 nietrzeźwych kierowców. To bilans Wigilii i pierwszego dnia Bożego Narodzenia w Polsce.

Jak informuje Komenda Główna Policji, podczas tych świąt policjanci zatrzymali o 84 osoby więcej niż rok temu za jazdę pod wpływem alkoholu. I właśnie pijani kierowcy stanowią coraz większy problem, ponieważ wypadki, jakie powodują, dotykają nie tylko ich, ale też tych użytkowników dróg, którzy chodzą i jeżdżą zgodnie z przepisami.

Przypomnijmy, że w trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 – 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą “Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Funkcjonariusze będą obecni głównie w miejscach niebezpiecznych, gdzie częściej dochodzi do łamania przepisów, a także tam, gdzie natężenie ruchu jest największe.

Jednak nie mogą być wszędzie – dlatego apelują, by każdy, kto widzi osobę pod wpływem alkoholu, która zamierza usiąść za kierownicę, uniemożliwił jej to. A jeśli perswazja nie da efektów – wezwał policję.

KGP, el

Podziel się: