Bolechowo: Kąpiel w pianie i sprzęt dla strażaków

Wspólna zabawa, atrakcje dla całych rodzin, a na deser zespół Boys i przekazanie sprzętu dla OSP w powiecie. 14 września JRG w Bolechowie i starosta poznański zapraszają na piknik rodzinny „Bezpieczni w powiecie poznańskim”.

Piknik będzie wyjątkowy, bo połączony z uroczystymi obchodami 20-lecia powiatu poznańskiego.
– Uczestnikom zapewnimy upominki, ciepły posiłek, ale przede wszystkich niezapomniane przeżycia – Jan Grabkowski, starosta poznański zachęca do udziału w szóstej edycji tego wyjątkowego festynu. – Straż pożarna, policja, straż graniczna, wojsko, a nawet bohaterowie „Gwiezdnych wojen” będą razem z nami w tym szczególny dniu i zapewnią moc atrakcji.

Impreza tradycyjnie rozpocznie się przekazaniem sprzętu dla OSP o godzinie 12.00. W tym roku będą to zestawy węży strażackich o wartości 3,9 tys. zł, które trafią do kilkudziesięciu jednostek z terenu powiatu. Z pewnością ułatwią one działanie strażaków, a mieszkańcom powiatu zapewnią większe bezpieczeństwo i szybszą pomoc.

O godzinie 13.00 Straż Graniczna Poznań-Ławica zaprezentuje pokaz pirotechniczny, 40 minut później będzie można zobaczyć występ psów policyjnych. Popis posłuszeństwa czworonogów z pewnością zrobi niesamowite wrażenie. O 14.15 swoimi umiejętnościami pochwalą się z kolei strażacy.

Tradycją pikniku jest kąpiel w pianie strażackiej. Każdego roku przyciąga ona dziesiątki wielbicieli mokrego szaleństwa – nie tylko dzieci! W tym roku kąpiel rozpocznie się o godzinie 15.00.

W międzyczasie odbędą się warsztaty cukierkowe (o godz. 12.40 i 14.00), zabawa na dmuchańcach, wydawanie ciepłych przysmaków regionalnych, malowanie buziek czy wspinaczka po drabinie strażackiej. Dodatkowo służby mundurowe będą edukować dzieci jak unikać zagrożeń w swoim otoczeniu, co można w nim poprawić, aby podnieść poziom bezpieczeństwa swojego i bliskich, a także jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia.

Na zakończenie pikniku, o godzinie 16.00 dla mieszkańców powiatu poznańskiego zaśpiewa zespół Boys.

PP, fot. el

Podziel się: