Bójka w hotelu. Prokuratura chce tymczasowego aresztu dla podejrzanego

sąd okręgowy

Sąd Rejonowy we Wrześni odmówił tymczasowego aresztowania podejrzanego o spowodowanie śmierci 28-letniego mężczyzny podczas bójki w jednym z wrzesińskich hoteli. Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję. Są już także znane wstępne wyniki sekcji zwłok.

Przypomnijmy: w nocy z 3 na 4 czerwca w restauracji jednego z wrzesińskich hoteli doszło do bójki między dwoma mężczyznami. 28-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego miał zostać popchnięty przez 38-latka z powiatu gnieźnieńskiego. Upadł tak nieszczęśliwie, że doznał poważnego urazu głowy. W stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala im. Strusia w Poznaniu i tam zmarł.

Jak informuje portal “wrzesnia INFO”, według wstępnych ustaleń z sekcji zwłok przyczyną śmierci 28-latka był krwotok, który nastąpił w wyniku upadku i uderzenia w głowę. Podejrzany o to 38-latek już usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ale teraz zarzut prawdopodobnie się zmieni na nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

38-latek podczas przesłuchania nie zaprzeczał, że mógł wziąć udział w zdarzeniu, ale twierdził, że niczego nie pamięta jak powiedział portalowi Paweł Karpiesiuk, Prokurator Rejonowy we Wrześni. Został też zatrzymany przez policję nie na miejscu zdarzenia, bo zdążył się stamtąd oddalić i został znaleziony dopiero podczas akcji poszukiwawczej. To wszystko sprawiło, że prokuratura postanowiła wystąpić dla niego o tymczasowy areszt. Prokurator obawia się też, że podejrzany może wpływać na zeznania świadków zdarzenia.

Jednak Sąd Rejonowy we Wrześni nie uznał argumentów prokuratury i nie zgodził się na tymczasowy areszt 38-latka. Dlatego śledczy skierowali zażalenie na tę decyzję do Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Podziel się: