Warta Poznań - sztuczne oświetlenie na stadionie fot. Sławek Wąchała

Boisko przy Drodze Dębińskiej będzie miało podgrzewaną murawę

Cztery firmy okazały się chętne do budowy węzła cieplnego, który będzie podgrzewał murawę boiska przy Drodze Dębińskiej. W PIM właśnie otwarto oferty nadesłane na przetarg.

– Wpłynęły cztery oferty, z których jedna mieści się w założonym budżecie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Rozpoczynamy teraz analizę nadesłanych dokumentów. Docelowo wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych będzie miał 128 dni od podpisania umowy. Jeżeli procedura przetargowa przebiegnie zgodnie z planem, to jesienią węzeł cieplny będzie gotowy.

Wtedy też boisko Warty Poznań nareszcie będzie mogło spełnić jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN: będzie miało podgrzewaną murawę. To niezbędny wymóg dla obiektów, na których mecze rozgrywają kluby w najwyższych rozgrywkach piłkarskich w Polsce.

Pod płytą boiska jest już odpowiednia instalacja – została zamontowana podczas kompleksowego remontu “Ogródka” w ubiegłym roku, gdy podłączono nowe oświetlenie. Teraz wykonawca wybrany w przetargu wybuduje budynek, w którym zamontowane zostaną niezbędne urządzenia techniczne podłączone do sieci ciepłowniczej Veolia S.A., wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz do instalacji służącej podgrzewaniu murawy – i podłączy instalację.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze