Blond włosy – do jakiego typu karnacji pasują?

Do jakiego typu urody pasują blond włosy? Rozświetl swoją twarz i wypróbuj jasne tony na włosach. Sprawdź jaki blond będzie najlepszy dla Ciebie.

Marzysz o zmianie i chciałabyś przejść metamorfozę, a może jedynie lekko rozświetlić swój wizerunek. Blond kolor włosów (https://estetico.pl/blond-wlosy) to idealne rozwiązanie, dla każdej kobiety, która nie boi się wejść w nową skórę i dodać sobie energii nowym kolorem włosów. Poznaj różne rodzaje koloryzacji blond i sprawdź, która będzie najlepsza dla Ciebie. Przekonaj się do jakiej urody najlepiej pasują blond włosy.

Przeczytaj: https://estetico.pl/upiecia-wlosow

Blond włosy – do jakiego typu urody pasują najlepiej?

Blond bardzo często występuje jako naturalny kolor włosów europejek, w tym Polek. Jednak większości wydaje się, że blond to określenie na bardzo jasne włosy. Nic bardziej mylnego – blond występuje w wielu odcieniach – od bardzo jasnych, po średnie blondy aż po ciemne, które wpadają w delikatny brąz. Dla każdej kobiety, która urodziła się z blond włosami, będą pasowały różne odcienie blondu. Aby sprawdzić, jaki odcień blondu wybrać warto przyjrzeć się swojej urodzie.

Czytaj o typach urody: https://estetico.pl/typy-urody

Dla kobiet o jasnej oprawie oczu, o tęczówkach niebieskich lub zielonych będą pasowały jasne blondy. Warto pamiętać, że mając bardzo jasną cerę, zbyt jasny kolor włosów może przyćmić delikatną urodę. Mając bladą karnację, warto postawić na nieco ciemniejsze tony, by kolor włosów wydobył piękno twarzy. Dla kobiet o karnacji ciemniejszej a nawet śniadej idealne będą ciemne blondy miodowe, które wydobędą koloryt skóry, zbyt jasne tony mogłyby uwydatnić niedoskonałości i sprawić, że twarz nabierze zbyt ostrego wyglądu.

Typ urody – ciepły

Dla pań o ciepłym typie cery, będą pasować ciepłe kolory. Jak rozpoznać czy masz ciepły typ urody?

  • zdecydowanie bardziej pasuje Ci złota biżuteria
  • Twoja twarz w kontakcie z białym kolorem staje się smutna i zmęczona
  • masz piegi
  • Twoje zęby nie są idealnie białe, a raczej kremowe

Dla tego typu urody jasne blondy powinny być w odcieniu słonecznym, złocistym, przypominający kłosy dojrzałego zboża. Ciemne blondy mogą być miodowe lub dla odważnych w odcieniach miedzianych. Rude refleksy podbiją i uwydatnią zalety twarzy.

Typ urody – zimny

Zimny typ urody idealnie współgra z zimnymi tonami kolorów włosów. Jakie cechy posiada zimny typ urody?

  • białka Twoich oczu są krystalicznie białe
  • twarz idealnie wygląda w towarzystwie srebrnej biżuterii
  • masz śnieżnobiałe zęby

Zimny typ urody uwielbia popielate jasne blondy, nawet wpadające w szarości lub fiolety. Jasny blond platynowy będzie wyglądał zjawiskowo dla kobiet o zimnym typie urody.

Przeczytaj o ciemnym blondzie: https://estetico.pl/ciemny-blond

Rodzaje blondu

Nowoczesne metody koloryzacji pozwalają na osiągnięcie wielowymiarowej i wyglądającej naturalnie koloryzacji. Blond włosy powinny wyglądać naturalnie, być pozbawione żółtych tonów. Uzyskanie czystego blondu jest możliwe poprzez używanie najwyższej jakości produktów do koloryzacji i właściwą pielęgnację w domu. Jasne blond włosy nie tylko odmładzają, taka koloryzacja bardzo często zmienia wizerunek kobiety. Wiele pań czuje się bardziej pewnie w blond włosach. Blond to synonim kobiecości i elegancji. Błyszczące i zadbane włosy sprawiają, że każda blondynka – czy naturalna czy farbująca włosy – czuje się lepiej we własnej skórze.

Ciemne blondy są stworzone dla Pań, które nie czują się lepiej w jasnych kolorach, a typ urody wymaga ciemniejszych tonów. Pielęgnacja ciemnych blondów jest równie wymagająca. Ciemniejsze blondy mogą sprawić, że zyskasz bardziej poważny i wyważony wizerunek. Taka zmiana jest zawsze na plus.

Nowoczesne koloryzacje blond

Dal wszystkich niezdecydowanych Pań, które nie chcą od razu decydować się na spektakularną metamorfozę i rozjaśnianie wszystkich włosów, idealne będą nowoczesne koloryzacje:

  • sombre (https://estetico.pl/sombre-blond) – rodzaj koloryzacji który sprawi, że włosy będą niczym muśnięte słońcem. Delikatne, cienkie i subtelne pasemka sprawią, że fryzura zyska nowy wymiar, bez wrażenia ogromnej zmiany wizerunkowej. Koloryzacja idealna dla młodych dziewcząt, które chcą dodać sobie lekkości. Rozjaśnianie włosów niczym słońcem jest bardzo naturalne i każda fryzura będzie wyglądała subtelnie.
  • ombre (https://estetico.pl/ombre-blond) – to propozycja dla kobiet, które noszą dłuższe włosy. Polega na delikatnym lub nieco mocniejszym rozjaśnieniu końcówek włosów. Dzięki temu zabiegowi włosy sprawiają wrażenie naturalnie rozjaśnionych przez słońce. Linia rozjaśnienia jest bardzo rozmyta, dzięki czemu kolor włosów płynnie przechodzi w coraz jaśniejszy wraz z długością włosa.

Artykuł sponsorowany