Biegacze na ulicach Poznania. W najbliższy weekend Recordowa Dziesiątka

21. Maraton Poznań fot. K. Adamska

11 marca pobiegną na dystansie 5 km, a 12 marca – 10 km. W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się już 19. Recordowa Dziesiątka, w której weźmie udział 3 tysiące biegaczy. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Pierwszy bieg, „Nocna Recordowa Piątka” na dystansie 5 km, wystartuje 11 marca o godzinie 18.00 na Torze regatowym Malta. To propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, by przebiec 10 km.

Bieg Główny rozpocznie się 12 marca o godzinie 12.00 – start znajduje się na ul. Baraniaka. W biegu weźmie udział 3 tysiące zawodników, w tym olimpijczycy i uczestnicy wielu imprez biegowych rangi mistrzowskiej, między innymi Krystian Zalewski, aktualny rekordzista Polski na dystansie półmaratonu. Warto dodać, że według statystyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w podsumowaniu sezonu 2022 właśnie w Poznaniu uzyskano najlepsze wyniki w kraju. Zwycięzcy Recordowej Dziesiątki Krystian Zalewski z czasem 28:57 i Izabela Paszkiewicz z czasem 32:20 to absolutny obecny top polskich biegów długich.

„Biegacze pobiegną ulicą Jana Pawła II w stronę ronda Rataje, następnie mostem Rocha, ulicą Kazimierza Wielkiego i Garbarami oraz ulicą Dowbora-Muśnickiego wrócą na most Rocha, by skierować się w stronę ronda Śródka” – informuje Wydział Sportu UMP. – „Następnie wbiegną na piękny Tor Regatowy Malta, by na wysokości trybun finiszować”.

Ze względu na Recordową Dziesiątkę z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. Na trasie biegu 12 marca w godzinach od 11.00 do 14.00 będzie obowiązywała tymczasowa organizacja, ale organizatorzy zapewniają, że zarówno rondo Rataje, jak i rondo Śródka w stronę centrum i z centrum będą w pełni drożne.

Na bieg można się jeszcze zapisywać przez stronę Recordowej Dziesiątki. Są ostatnie wolne miejsca.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: