Bieg Wings for Life przebiegł przez miasto. Poznaniacy w czołówce! (ZDJĘCIA)

Wings for Life fot. S. Wąchała

Dariusz Nożyński na drugim miejscu na świecie – lepszy od niego był tylko Japończyk Jo Fukuda – a Katarzyna Szkoda – najlepsza wśród pań. Tak wyglądają wyniki tegorocznego, dziesiątego już biegu Wings for Life w Poznaniu.

Przypomnijmy: Wings for Life to odbywający się co roku bieg charytatywny. Odbywa się w wielu miastach świata, a biegacze startują o tej samej godzinie. Od innych biegów różni się tym, że to biegaczy ściga meta – specjalny samochód, a wygrywa ten, komu uda się uciekać najdłużej. W Poznaniu auto prowadził Adam Małysz, a uciekało przed nim aż 8 tysięcy biegaczy przez całe miasto.

Poznaniacy wypadli bardzo dobrze na globalnym tle. Jak podaje TVN24, wśród panów najlepszy okazał się Japończyk Jo Fukuda (69 km), ale tylko o 700 metrów wyprzedził Dariusza Nożyńskiego biegnącego w Poznaniu. Z kolei wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Szkoda (55 km) biegnąca w Poznaniu.

W Wings for Life na całym świecie w tym roku wystartowało 206.728 uczestników 192 narodowości ze 158 krajów. Dochód z biegu w tym roku jest przeznaczony na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym – do tej pory fundacja Wings for Life zebrała na całym świecie ponad 38 mln euro i sfinansowała 259 projektów badawczych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: