Bieg po Schodach Collegium Altum. To już szósta edycja!

V Bieg po Schodach Collegium Altum fot. UEP

103,35 m i 18 pięter – 27 listopada odbędzie się szósta edycja Biegu po Schodach Collegium Altum, podczas którego zawodnicy będą musieli wbiec na jego szczyt. Pierwszy zawodnik wystartuje o godzinie 10.00 rano.

– Rywalizacja ma oficjalnie rangę mistrzostw – podkreśla Marta Andrzejewska, kierownik Działu Marketingu UEP. – Honorowym starterem będzie prof. dr hab. Elżbieta Gołata, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. W zmaganiach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 250 osób. Każda z nich ma szanse pobić rekord ostatnich edycji. Najszybszy w historii zawodów wśród mężczyzn był Mateusz Marunowski z Jaworzna, który uzyskał czas 01:20, a wśród kobiet – Ilona Gradus z Warszawy z czasem 01:56. Oba rekordy padły w 2018 r.

To nie jedyna sportowa impreza, która tego dnia zostanie rozegrana na tych schodach. Po raz szósty w towerrunningu będą walczyć studenci i nauczyciele akademiccy – podczas Mistrzostw Polski Studentów oraz Mistrzostw Polski Nauczycieli Akademickich. O Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych będą też po raz szósty walczyć policjanci, a strażacy PSP i OSP w 4. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Patronat honorowy nad biegiem objęli Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji. Partnerem jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Podziel się: