Bieg Niepodległości po raz trzeci w Poznaniu

25 tysięcy biegaczek i biegaczy stanie na starcie kolejnego Biegu Niepodległości, który 11 listopada przemierzy Poznań. Uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę.

Bieg ma już kilkuletnią tradycję – prace nad organizacją tak dużego przedsięwzięcia rozpoczęły się już w 2014 roku.
– Uczczenie doniosłym wydarzeniem sportowym rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, wymagało dużych nakładów pracy i zaangażowania organizatorów, pozyskanych sponsorów oraz szeregu instytucji i osób współpracujących – wyjaśnia Artur Kujawiński, dyrektor sportowy Biegu Niepodległości. Wartym podkreślenia jest fakt, że od samego początku nowa inicjatywa była bardzo doceniana przez władze miasta, czego zwieńczeniem było objęcie honorowym patronatem Biegu Niepodległości przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, w lutym 2015 roku.

W tym roku wystartuje już trzecia edycja imprezy. Bieg rozpocznie się o godzinie 11.11, a biegacze wystartują z al. Niepodległości, przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego – w tym samym miejscu znajduje się meta. Po wystartowaniu biegacze ulicą Przepadek dotrą do ulicy Kazimierza Pułaskiego, a dalej ul. Księcia Mieszka I, Alejami Solidarności, Murawą, Słowiańską Szelągowską i Winogradami dotrą do Al. Armii Poznań i Al. Niepodległości. Trasa specjalnie została zaplanowana tak, by jak najmniej utrudniać życie kierowcom, jednak mimo wszystko ci, którzy wybierają się 11 listopada swoimi autami na Winogrady, Sołacz czy Piątkowo, powinni wziąć poprawkę na tę imprezę.

Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma medal pokryty dwudziestokaratowym złotem. Tegoroczne trofeum jest wyjątkowe, bowiem zostało zaprojektowane specjalnie na ten bieg przez Damiana Drąszkiewicza, by szczególnie upamiętnić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się na scenie koncertowej CK Zamek podczas obchodów Imienin Ul. Święty Marcin.

biegniepodleglosci.pl. el