Biedronka mat. pras.

Biedronka przecenia żywność z bliskim terminem przydatności o połowę

Biedronka wprowadza pilotażowy program przecen produktów spożywczych z bliskim terminem przydatności. Już od 27 stycznia klienci 136 sklepów sieci Biedronka będą mogli kupić wybrane pełnowartościowe produkty spożywcze po cenach niższych o połowę.

Projekt przecen artykułów z bliskim terminem ważności to kolejne działanie Biedronki mające na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności. W pilotażowym programie biorą udział 136 sklepów sieci Biedronka zlokalizowane w sześciu województwach: mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Wybrane produkty spożywcze z bliskim terminem przydatności przecenione o 50 proc.będą wyróżnione na froncie specjalną naklejką, na której znajduje się hasło przewodnie akcji „Szanujemy żywność”. O umieszczeniu konkretnych produktów w promocji decydować będą kierownicy sklepów.

– Program przecen żywności z bliskim terminem do spożycia o 50 proc. to nasz nowy test i będziemy uważnie obserwować zainteresowanie klientów taką formułą – mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepu w sieci Biedronka. – Liczymy, że dzięki niej jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z doskonałej jakości produktów spożywczych Biedronki w bardziej okazyjnych cenach. Jednocześnie razem z klientami będziemy mogli dołożyć kolejną cegiełkę w naszym systemie ograniczania marnowania żywności.

Już od 2016 roku Biedronka działa na polu przeciwdziałania marnowaniu żywności. W 2019 roku 1639 sklepów Biedronka z całej Polski współpracowało z ponad 80 Organizacjami Pożytku Publicznego w tym Bankami Żywności, diecezjalnym i archidiecezjalnym Cartitas, a także lokalnym organizacjami, ale którym przekazało niesprzedaną, nadającą się do spożycia żywność. Następnie te organizacje przygotowały dla potrzebujących paczki bądź posiłki w jadłodajniach.

Za działalność na tym polu została doceniona w 2019 roku wyróżnieniem im. Jacka Kuronia od Banków Żywności w kategorii „Darczyńca ogólnopolski – Przekazywanie żywności”.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze