kierowca po 30 piwach fot. policja Białośliwie

Białośliwie: Wypił 30 piw i ruszył w trasę

3,5 promila alkoholu – tyle miał w organizmie, według badania przeprowadzonego przez policjantów, pewien mieszkaniec gminy Wyrzysk. Funkcjonariusze zatrzymali go, gdy jechał fiatem punto przez Białośliwie – bez prawa jazdy…

W niedzielne popołudnie funkcjonariusz pełniący służbę w Posterunku Policji w Białośliwiu odebrał komunikat o pojeździe marki Fiat Punto, którego kierujący może być nietrzeźwy. W pobliżu posterunku przebywał także policjant po służbie, który włączył się do działań. Funkcjonariusze udali się w kierunku, w którym widziano kierowcę, zauważyli go i zatrzymali do kontroli.

Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk – bardzo nietrzeźwy. Badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, a on sam poinformował policjantów, że w ciągu ostatniej doby wypił około 30 piw. Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili, że 39-latek posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwa dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowania się do sądowego zakazu grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Piła

2 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze