Białoruski kierowca bez odpowiedniego zezwolenia na A2

zatrzymany TIR, Leszno fot. WITD Poznań

Inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali kierowcę rosyjskiego przewoźnika, który jechał z Łotwy do Belgii bez zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego.

Białoruski kierowca wykonywał pojazdem członowym międzynarodowy transport drogowy rzeczy w postaci wyrobów drewnianych z Łotwy do Belgii na autostradzie A2. Został zatrzymany 4 marca przez inspektorów z Leszna na punkcie poboru opłat w Gołuskach.

W trakcie kontroli drogowej kierujący pojazdem okazał zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na terytorium RP, ale nie wypełnił go prawidłowo. Kierowca nie miał wpisów w części „B” zezwolenia w zakresie numerów rejestracyjnych ciągnika siodłowego oraz naczepy ciężarowej.

Brak tych wpisów spowodował, że zezwolenie zostało unieważnione i zatrzymane jako materiał dowodowy w sprawie. W tym konkretnym przypadku zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec rosyjskiego przewoźnika na kwotę 12 tys. zł. Pojazd członowy został usunięty na parking strzeżony z powodu braku innego, prawidłowo wypisanego zezwolenia. Kierowca nie wpłacił również wymaganej kaucji.

Źródło: WITD Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: