piątek, 23 lutego, 2024

Bezpieczeństwo na drogach podczas zimowych ferii – apel policji z Wielkopolski

W obliczu zbliżających się ferii zimowych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zwracają uwagę na wzmożone zagrożenie w ruchu drogowym, szczególnie w warunkach zimowych. Zmienne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność i oblodzone drogi to poważne wyzwania dla kierowców i pieszych.

Statystyki wypadków drogowych w regionie wielkopolskim od stycznia 2024 roku wskazują na ponad 160 zdarzeń, z czego 39 z udziałem pieszych. W wyniku tych wypadków życie straciło 19 osób, w tym jeden pieszy, a 191 osób doznało obrażeń, w tym 5 pieszych. Policja zwraca uwagę, że głównymi przyczynami tych wypadków były: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

W styczniu odnotowano również sześć wypadków spowodowanych przez nieostrożne zachowanie pieszych. W świetle tych danych, policja apeluje do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają ich widoczność na drodze. Kierowcom przypominają o konieczności dostosowania prędkości do warunków i zachowania ostrożności.

Komunikat policji z Poznania ma na celu przypomnienie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i odpowiedzialności na drodze, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Źródło: policja.pl
Strona głównaWielkopolskaBezpieczeństwo na drogach podczas zimowych ferii - apel policji z Wielkopolski