Bezbronne kocięta znalezione w kartonie na śmietniku

uratowane kocięta fot. Schronisko Konin

„Jest nam bardzo przykro, że takie sytuacje nadal się zdarzają” – napisało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Do schroniska trafiły cztery kocięta zostawione w zamkniętym kartonie na zimnie i przy śmietniku…

Schronisko opisało całą historię na swoim profilu na Facebooku. Kotki zostały znalezione 9 listopada przez dwie przechodzące kobiety przy jednym ze śmietników na ulicy Górniczej. Maluszki były zamknięte w kartonie, nie miały ani wody, ani jedzenia, nie miały też żadnego kocyka, mimo że noce są już przecież zimne, zwłaszcza dla takich maluchów.

„Gdyby nie czujność i serce dwóch Pań, los kociąt zakończyłby się tragedią” – napisali wstrząśnięci pracownicy schroniska na swoim profilu. – „Jeśli ktoś z sąsiadów widział kto zostawił pod śmietnikiem taki karton lub rozpoznaje kociaki – prosimy o informacje! Były właścicielu kociąt… Dziwimy się jak możesz żyć z świadomością, że zostawiłeś kocie DZIECI na pewną i brutalną śmierć”.

Kocięta w schronisku znalazły odpowiednią opiekę, są najedzone i jest im ciepło, a schronisko szykuje się do znalezienia dla nich domów. Chętni mogą się kontaktować ze schroniskiem.

https://www.facebook.com/schroniskodlazwierzatkonin/posts/pfbid02AXegNa5NKWyyx8iqEvwdKZxh2E1xVhAQBoWbP9LVDWn9tQHiGFKiXwMk4nBLSjB6l

Podziel się:

Ostatnio dodane: