Bez kochania trudno, czyli Good Staff nad Rusałką

Good Staff - Koncerty Sołackie nad Rusałką fot. Sławek Wąchała
Zespół Good Staff rozpoczął tegoroczne Koncerty Sołackie i chyba trudno byłoby znaleźć wykonawców, którzy tak perfekcyjnie wpisaliby się w klimat koncertów – i w klimat otoczenia.

Zespół powstał w 2009 r., a muzyka, którą wykonuje, jest inspirowana folkiem, poezją śpiewaną i świecką muzyką renesansu. Połączenie całkiem współczesnej wrażliwości i instrumentarium ze starą muzyka dało niezwykle ciekawy efekt, którego się doskonale słucha. Profesjonalni muzycy, ich wybitne umiejętności, a do tego ponadprzeciętna wrażliwość sprawiają, że koncert zespołu Good Staff trudno zapomnieć.

Podczas niedzielnego koncertu usłyszeliśmy utwory z autorskich płyt zespołu “Marzenie” i “Preludium” i najnowszej płyty “Bez kochania trudno”, gdzie najwyraźniej słychać folkowe inspiracje zespołu – zwłaszcza że muzycy wykorzystali teksty Oskara Kolberga.

To był piękny koncert: subtelny. dający do myślenia, ale i pozwalający się po prostu bawić. Oby więcej takiej mądrej, radosnej muzyki.

Wykonawcy kolejnych koncertów:

11.07 Wiesław Prządka Quartet – w składzie: Wiesław Prządka – akordeon, bandoneon, Rafał Karasiewicz – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Andrzej Mazurek – perkusja, instrumenty perkusyjne
18.07 Wizja Lokalna
25.07 De Jacarandá – Héctor Bravo (Peru), Emiliano Franco (Argentyna), Román Mendez (Meksyk) i Jorge Ortega (Peru)
01.08 Kilka Czułości
08.08 Majtki Bosmana – Zespół Muzyki Żeglarskiej
15.08 Piotr Kuźniak
22.08 Happy Jazz Band
29.08 Główny Zawór Jazzu

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: