Betlejemskie Światło Pokoju na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania

Betlejemskie Światło Pokoju fot. L. Łada

Harcerze je przynieśli od granicy ze Słowacją – a teraz każdy chętny poznaniak będzie mógł wziąć Betlejemskie Światło Pokoju do domu. Harcerze z Chorągwi Wielkopolskiej ZHP przekażą je 18 grudnia na dziedzińcu UMP przy pl. Kolegiackim o godz. 16.00.

Co roku w grudniu skauci z całego świata zrzeszeni w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju po całym świecie jako symbol pokoju i pojednania. Od 1991 roku uczestniczą w tym także polscy harcerze, a w tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Światło dla Ciebie”. Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest przekazywane w całej Europie – do Polski trafia z granicy ze Słowacją, gdzie polscy harcerze przejmują płomień od swoich słowackich kolegów, którzy z kolei dostają je od austriackich skautów.

W niedzielę, 18 grudnia, Betlejemskie Światło Pokoju przyjedzie do Poznania. Będzie przekazane poznańskim parafiom, urzędom, szkołom, szpitalom – i będzie mógł je wziąć do domu każdy poznaniak. Harcerze będą czekać na chętnych ze świecami na dziedzińcu urzędu miasta przy pl. Kolegiackim o godz. 16.00.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Teraz już uczestniczy w tej akcji cała Europa, a na stronie ZHP działa internetowa mapa, na której można zobaczyć, gdzie odbywa się przekazanie ognia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: