Betlejem Poznańskie wystartowało! (ZDJĘCIA)

Betlejem Poznańskie 2023 fot. K. Adamska

Tłumy poznaniaków wzięły udział w uroczystym otwarciu Betlejem Poznańskiego, jarmarku świątecznego na placu Wolności. Otworzył je Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta. – Poznańskie Betlejem 2023 uważam za otwarte! – powiedział.

– Pogoda co prawda nie dopisuje, ale atmosfera jest gorąca i to jest najważniejsze – mówił Mariusz Wiśniewski podczas otwarcia. – Cieszymy się, że powoli wkraczamy w ten najpiękniejszy czas każdego roku, czyli okres poprzedzający Boże Narodzenie. Mamy nadzieję, że tutaj, w sercu miasta, Betlejem Poznańskie będzie takim miejscem, gdzie będzie towarzyszyła wszystkim radość, miłe spotkania w gronie rodzinnym i przyjaciół. Liczymy też, że w tym czasie do naszego miasta będa przybywać liczni goście, których serdecznie zapraszamy.

Zastępca prezydenta zaapelował też o to, by w tym tak ważnym czasie pamiętać o wszystkich słabszych i potrzebujących, pomagać im, bo okres Bożego Narodzenia to taki czas, kiedy nikt nie powinien być sam.
– Poznańskie Betlejem 2023 uważam za otwarte! – powiedział, dając hasło do rozpoczęcia przedświątecznej zabawy.

Jarmark oferuje odwiedzającym wiele atrakcji: jest tu diabelski młyn, trzy karuzele: z reniferami, wenecka i Świąteczny Pociąg, stoiska ze smakołykami od 60 wystawców z całego świata, między innymi z Włoch, Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemiec oraz Polski, a z USA przyjechały corndogi. Jest też rękodzieło, wyroby rzemieślnicze i oczywiście grzane wino – poznańskie kubki w tym roku mają nowy wzór. Jarmarkowi towarzyszą też wydarzenia kulturalne i animacje dla najmłodszych – środy są dedykowane rozrywkom dla całych rodzin, a czwartki – dla studentów, którzy mogą też wtedy liczyć na dodatkowe zniżki.

Przypomnijmy, że 6 grudnia będzie tu spotkanie ze Świętym Mikołajem, 11 grudnia przyjedzie prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii i tego samego dnia będzie można odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Natomiast 14 grudnia odbędzie się Poznań Silent Night. Świąteczny nastrój uzupełni mapping, który będzie można podziwiać codziennie podczas jarmarku.

Jarmark na pl. Wolności będzie czynny do 7 stycznia przez 7 dni w tygodniu w godz. 11.00-21.00, z wyjątkiem 24 grudnia (nieczynne), 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia (krótsze godziny otwarcia – od 13.00 do 21.00). Warto przypomnieć, że 18 listopada rozpocznie się druga część Betlejem Poznańskiego na Międzynarodowych Targach Poznańskich, a na oba jarmarki można dojechać świąteczną bimbą – specjalną linią nr 24.

Podziel się: