Betlejem Poznańskie czeka na nasze głosy

Tylko do poniedziałku Betlejem Poznańskie walczy o tytuł najlepszego jarmarku świątecznego w Europie. Zwycięzcę wyłoni głosowanie internetowe – każdy może oddać swój głos na poznański jarmark.

Organizatorem konkursu jest organizacja European Best Destinations (EBD), promująca turystykę i kulturę w całej Europie. Poznań jest w tym roku jedynym miastem w Polsce, który został nominowany do konkursu na Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy (European Best Christmas Market). Rywalami do tego tytułu są: Budapeszt, Montbeliard, Amiens, Kluż-Napoka, Strasburg, Bruksela, Erfurt, Akwizgran, Bazylea, Sewilla, Metz, Wiedeń, Tallinn, Praga, Kolonia, Drezno, Lipsk, Lugano i Manchester.

Jak podkreślają działacze European Best Destinations, Poznań zasłużył na zaszczytną nominację nie tylko zróżnicowaną ofertą jarmarku, ale także organizacją wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Poznań Ice Festival. Doceniono także aktywną postawę miasta w zakresie promocji architektury, kultury i tradycji regionalnych wśród mieszkańców oraz turystów.

Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest największą z dotychczasowych. Świąteczne stragany stanęły nie tylko na placu Wolności i na Starym Rynku, ale także na łączącej je ulicy Paderewskiego. Na jarmarku spotkać można wystawców z różnych zakątków kraju i świata, którzy serwują słodycze oraz ciepłe potrawy i napoje. Spróbować można m.in. hiszpańskich pączków, pieczonych kasztanów czy fudge – popularnych na wyspach brytyjskich i USA słodyczy, podobnych do naszych polskich krówek. Na placu Wolności i na Starym Rynku kupić można również ozdoby choinkowe i świąteczne prezenty np. kosmetyki z Francji czy włoską galanterię.

Głosowanie na Poznańskie Betlejem kończy się w najbliższy poniedziałek, 10 grudnia. Mieszkańcy i turyści mogą oddać swój głos na specjalnie przygotowanej stronie: www.glosujnapoznan.pl.

Autor: UMP

Podziel się: