Będzie więcej stojaków na rowery przy poznańskim dworcu

dworzec PKP fot. L. Łada

Około 30 nowych stojaków na rowery ma zostać zamontowanych jeszcze w tym roku przy dworcu PKP w Poznaniu. Tak zadeklarowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe w odpowiedzi na interpelację czwórki poznańskich posłów, którzy zwrócili uwagę, że takich miejsc jest za mało.

Z interpelacja wystąpili posłowie Joanna Jaśkowiak, Katarzyna Ueberhan, Franciszek Sterczewski i Adam Szłapka. Jak informuje “kolejowy portal”, wystąpili z interpelacją w tej sprawie do ministra infrastruktury. Ich zdaniem biorąc pod uwagę liczbę pasażerów obsługiwanych przez stację Poznań Główny – a to druga co do przepływu potoków pasażerów na dobę stacja w Polsce – miejsc do zaparkowania jednośladów jest stanowczo za mało.

Tymczasem, ponieważ rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem komunikacji – 10 proc. wszystkich podróży w Poznaniu to podróże rowerem, jak napisali posłowie – ale ci, którzy przyjadą na dworzec właśnie rowerem, nie mają go gdzie zostawić, bo parkingi dla rowerów są niewystarczające.

W odpowiedzi na interpelację Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury RP wyjaśnił, że wokół dworca nie ma wystarczająco dużo miejsca, by stawiać stojaki dla rowerów, ale nowe są montowane w miarę możliwości. W 2023 r. 30 nowych stojaków zostanie zamontowanych przy peronie nr 8.

Podziel się: