PKS Gniezno 2 fot. Raf24~commonswiki

Będzie więcej lokalnych połączeń autobusowych w Wielkopolsce

Dzięki rządowemu programowi dofinansowania PKS-ów w Wielkopolsce będzie więcej lokalnych połączeń autobusowych.

To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miejscowości, bo to oni głównie ucierpieli przez likwidację lokalnych linii autobusowych. Jeśli w pobliżu nie było stacji kolejowej, a sama miejscowość była zbyt mała, by zainteresowali się nią właściciele busików, to mieszkańcy, chcący na przykład coś załatwić w gminie czy choćby wybrać się do lekarza – mieli spory problem.

Teraz ma się to zmienić. Jak podaje Radio Poznań, 16 samorządów – głównie gmin i powiatów ze wschodniej i północnej Wielkopolski – chce skorzystać z pomocy rządowego programu i uruchomić zlikwidowane wcześniej linie autobusowe. Zgodnie z danymi z wniosków chodzi o 119 połączeń. 12 wniosków złożyły gminy, cztery powiaty: słupecki, turecki i koniński oraz Oborniki i Krzyż Wielkopolski.

Nowe połączenia mogą ruszyć jeszcze w tym roku – o ile samorządom uda się szybko uzupełnić wnioski. Jak zapewniają pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – pieniądze na realizację programu są już przygotowane.

Radio Poznań, el

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Zlikwidujmy PKS w Poznaniu ! Przecież można dojechać rowerem .

Rumburak
Gość
Rumburak

Czy Stary Strzeszyn wreszcie doczeka się bezpośredniego połączenia z Suchym Lasem? Tam jest szkoła podstawowa i wiele dzieciaków tam chodzi.

Szofer
Gość
Szofer

Stary szofer czeka na prace za kółkiem