Będzie prawie 700 nowych miejsc pracy w Wielkopolsce! Gmina podpisała dużą umowę

podpisanie umowy fot. UG Czempiń

Negocjacje zakończyły się sukcesem i firma Next Step z branży budowlanej kupiła 20 ha gruntów w strefie inwestycyjnej Czempinia. „Ponad 2 lata wspólnie zabiegaliśmy o to, ażeby przyszedł taki dzień jak dzisiaj” – mówi Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.

Firma zamierza wybudować na tym terenie duże centrum produkcyjno-logistyczne, w którym zatrudni około 700 osób. To oczywista korzyść dla gminy – tak samo jak wpływy z podatków od nieruchomości, które wyniosą kilka milionów w skali roku.

– Ponad 2 lata wspólnie z inwestorem pracowaliśmy i zabiegaliśmy o to, ażeby przyszedł taki dzień jak dzisiaj – poinformował burmistrz Konrad Malicki na profilu facebookowym gminy. – Osobiście wiem, ile pracy włożyliśmy, żeby ta firma pojawiła się na terenie naszej gminy. To jest dla mnie powód do wewnętrznej satysfakcji, żeby nie powiedzieć dumy. W takim dniu praca burmistrza nabiera wyjątkowego znaczenia. Jak tylko będziemy mogli podzielić się z państwem szczegółami, niezwłocznie to uczynimy. Możecie państwo być pewni, że od dziś, za sprawą powstających stref przemysłowych, rozwój gminy Czempiń będzie jeszcze bardziej dynamiczny, aniżeli dotychczas.

Centrum produkcyjno-logistyczne, którego budowa ma się zacząć jeszcze w tym roku, będzie pierwszym tak dużym obiektem na terenie gminy – Czempiń jest gminą typowo rolniczą. Nowa inwestycja zmieni charakter gminy, da pracę mieszkańcom, którzy nie będą musieli dojeżdżać do innych miast do pracy, a wpływy z podatków znacząco wzbogacą budżet gminy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: