Będzie nowa droga rowerowa. Wojewoda podpisał decyzję

wojewoda Michał Zieliński, podpisanie decyzji na budowę drogi rowerowej fot. WUW

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał zgodę na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż rozbudowanej drogi wojewódzkiej nr 187 między Obornikami a Żernikami. Ma ona uzupełnić sieć dróg rowerowych w gminie Oborniki.

Nowa droga rowerowa będzie miała długość około 6 km: od ul. Polnej w Obornikach przez miejscowości Łukowo i Żerniki aż do granicy powiatów obornickiego i poznańskiego. Dodatkowo wykonana zostanie również budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej, chodników, poboczy gruntowych, rowów drogowych i zatok autobusowych, a także sieci uzbrojenia. Wszystko po to, by poprawić warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo.

– To wyczekiwana przez mieszkańców od wielu lat inwestycja, która bezpośrednio wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim dzieci, które korzystają na co dzień z tej trasy – wyjaśnia wojewoda. – Dzięki tej ścieżce mieszkańcy będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać do swoich miejsc pracy, szkoły, czy też instytucji, które znajdują się w Obornikach. Oprócz poprawy bezpieczeństwa ta ścieżka ma też atrakcyjne walory rekreacyjne i turystyczne, z których wierzę, że mieszkańcy będą chętnie korzystać.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, więc inwestor, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, może natychmiast rozpocząć roboty budowlane.

Podziel się:

Ostatnio dodane: