Będzie droga rowerowa z Poznania do Dopiewa. Kiedy?

Paweł Przepióra, Mariusz Wiśniewski, podpisanie umowy fot. UMP

Ma prowadzić wzdłuż ulicy Malwowej po południowej stronie i właśnie podpisano list intencyjny w tej sprawie. Z Poznania do Dopiewa już za trzy lata będzie można dostać się drogą pieszo-rowerową.

List intencyjny w sprawie budowy drogi podpisali Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania oraz Paweł przepióra, wójt gminy Dopiewo.

– Podpisanie tego listu to kolejny przykład dobrej współpracy z gminą sąsiadującą z Poznaniem – mówi Mariusz Wiśniewski. – W lipcu podpisano podobny dokument z gminą Swarzędz i Volkswagenem dotyczący przedłużenia trasy tramwajowej wzdłuż ul. Warszawskiej aż do Swarzędza. Niecały miesiąc temu oddano do użytku kładkę pieszo-rowerową nad Wartą w Owińskach, która połączyła Poznań z gminą Czerwonak. Wreszcie na granicy stolicy Wielkopolski i gminy Komorniki kończy się budowa węzła Grunwaldzka z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi. Powstanie drogi pieszo-rowerowej przy ul. Malwowej, wzdłuż granicy z gminą Dopiewo, uzupełni z pewnością powstałą w okolicy infrastrukturę rowerową.

Droga pieszo-rowerowa lub rowerowa ma powstać wzdłuż ul. Malwowej w Skórzewie, od ronda do granicy gminy Dopiewo, z wykorzystaniem środków z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 (FEWP). Projekt obejmować będzie opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), wykonanie robót budowlanych w formule “zaprojektuj i wybuduj”, pełnienie usługi inżyniera kontraktu, jak również przeprowadzenie stosownych działań promocyjnych i informacyjnych.

Budowa drogi jest przewidziana w latach 2023 – 2026, a w przypadku uzyskania dofinansowania zarówno Poznań, jak i Dopiewo będą się starać o budowę kolejnych odcinków, by połączyć nową drogę z systemami ciągów pieszo-rowerowych istniejących i planowanych na terenie miasta oraz gminy.

Źródło: UMP

Podziel się: